Hlásnotřebaňští uctí své dávné předky

Osmé SLAVNOSTI TRUBAČŮ se budou konat v sobotu 21. července na návsi v Hlásné Třebani u Berouna. Vrcholem oslav pořádaných na počest dávných obyvatel obce, kteří vykonávali na hradě Karlštejně strážní službu a ohlašovali troubením blížící se nebezpečí, bude vystoupení první dámy české country hudby Věry MARTINOVÉ. 

Program Slavostí trubačů je jako každoročně rozdělen do dvou částí. V té první se představí Karlštejnští pozounéři, dobový kolorit podtrhne vystoupení kejklíře, historické hudby, pěveckého sboru, břičních tanečnic či šermířů. Diváci se dočkají také příjezdu císaře Karla IV., jeho choti Elišky, arcibiskupa Arnošta z Pardubic a karlštejnského purkrabího.

Leitmotivem druhé části programu je soutěž příchozích o nejlepšího zpěváka známé písničky Hlásná Třebaň je krásná. Soutěžící bude doprovázet staropražská kapela Třehusk. Kromě ní zahraje také country skupina Spřáhlo. Zlatým hřebem odpoledne bude vystoupení Věry Martinové, která zapěje své největší hity. První dáma české country muziky také stane v čele poroty, která vybere nejlepšího interpreta výše zmíněné skladby Hlásná Třebaň je krásná. Dalšími porotci budou senátor Jiří Oberfalzer, který v historické části programu ztvární Arnošta z Pardubic, hlásnotřebaňský rychtář Vnislav Konvalinka či někdejší hvězda Hudebního divadla v Karlíně Karel Bláha. Připraveno bude také občerstvení a malý stylový jarmark.

(S použitím Našich novin)

You may also like...