Senátor Oberfalzer se setkal s majitelem nemocnic v Berouně a Hořovicích

Senátor za Berounsko Jiří Oberfalzer (ODS) se pravidelně zajímá o zdravotnictví v regionu. Začátkem října se setkal s majitelem Rehabilitační nemocnice Beroun Sotiriosem Zavalianisem, aby se seznámil hlavně s tím, jak postupuje výstavba nového rehabilitačního centra.

Debata však směřovala i k celkovému stavu českého zdravotnictví, otázce zdravotních pojišťoven a především dalšímu rozvoji nemocnic v Berouně a Hořovicích. „Musím hluboce před Ing. Zavalianisem smeknout onen pomyslný klobouk. Rozvoj berounské nemocnice, ale i té hořovické, je fantastický a dokazuje, že pokud se ve zdravotnictví podniká a investuje s rozumem, musí se nejen uživit, ale i rozvíjet v nejmodernějším evropském trendu,“ řekl po setkání senátor Jiří Oberfalzer.

Rehabilitační centrum v berounské nemocnici je stále vyhledávanější. Po celkové rekonstrukci Rehabilitační nemocnice Beroun, probíhající zejména v letech 2008-2013, se v letošním roce pracuje především na přístavbě Rehabilitačního centra – na třetí, poslední etapě jeho budování. V této přístavbě bude komplex vodoléčby, včetně dvou bazénů, velká tělocvična, sál pro posilovací stroje David, sauna, ale i jídelna v kombinaci s nemocniční restaurací a další zázemí pro zaměstnance. Díky této přístavbě pak bude rozšířena i lůžková kapacita centra.

Rehabilitační centrum berounské nemocnice je již dnes největším zařízením pro včasnou léčebnou rehabilitaci v republice. Díky kvalitnímu přístrojovému vybavení a personálnímu zajištění je možné v centru provádět veškeré diagnostické a terapeutické postupy, používané v rámci léčebné rehabilitace. Jsou poskytovány všechny formy fyzioterapie, ergoterapie i fyzikální terapie. Působí zde logoped, klinický psycholog a také protetik. Stále více jsou využívány i speciální posilovací stroje David.

Diagnostiku i terapii usnadňuje v řadě případů moderně vybavená kineziologická laboratoř. Díky tomu je možné v Rehabilitačním centru poskytovat komplexní léčebnou rehabilitaci širokému spektru pacientů, především pacientům s neurologickými poruchami, po ortopedických operacích i operacích páteře, po polytraumatech a pacientům s vertebrogenními poruchami. Tato péče je možná jen díky kvalitnímu zázemí, které ostatní oddělení nemocnice centru poskytují. Zejména důležitá je spolupráce s interním oddělením nemocnice, jehož lékaři v centru zajišťují konziliární činnost.

You may also like...