Berounské Letorosty se letos neuskuteční

Finanční důvody přinutily pořadatele hudebního festivalu Berounské Letorosty odvolat letošní ročník. Oblíbený festival, který v minulých letech kromě zábavy přinášel také významné charitativní příspěvky neziskovým organizacím v regionu, se měl konat v polovině září. „Bohužel je složitá doba a nepodařilo se nám získat dostatečné prostředky na pokrytí rozpočtu akce. Mrzí nás to, ale věříme, že se v příštím roce povede tradici obnovit,“ uvedl zakladatel festivalu , senátor Jiří Oberfalzer (ODS).

Festival Berounské Letorosty má za sebou již sedm úspěšných ročníků, během nichž se na břehu Berounky představily desítky známých interpretů a skupin, jimž aplaudovaly tisíce návštěvníků. Zároveň se pořadatelům během uplynulých let podařilo získat více než 1,6 milionu korun, které putovaly ve prospěch různých charitativních organizací a projektů v berounském regionu.

„Na charitu ale přesto dojde. I bez festivalu podpoří nadační fond Letorosty obecně prospěšné organizace z regionu Berounska, konkrétně Svaz tělesně postižených, sbory dobrovolných hasičů a jiná sdružení,“ ujišťuje Jiří Oberfalzer.

Pořadatelé se rozhodli letošní ročník festivalu odvolat až po dlouhém váhání a hledání cest jak tradici nepřerušit. Festival již v Berouně zdomácněl a byl hodnocen jako jedna z nejlepších akcí v regionu. „Snažili jsme se ze všech sil, protože vím, že se spousta lidí na Letorosty těšila, ale bohužel se to letos nepovedlo. Nemůžeme si dovolit pořádat akci na dluh. Věřím, že nás návštěvníci pochopí a zachovají nám přízeň, uděláme vše, aby se příští ročník uskutečnil ,“ uvedl senátor Oberfalzer.

You may also like...