Listopadové události si připomněli také v Tetíně

Připomínková akce k 17. listopadu 1989, třicet let svobody, se v sobotu 16. listopadu konala také v obci Tetín. Po oficiálním zahájení a přivítání nejen vzácných hostů, ale i návštěvníků, kterých dorazilo na dvě stě, starosta obce Martin Hrdlička ocenil čestným uznáním a dárkovým košem velitele jednotky sboru dobrovolných hasičů Jaroslava Pecku.

U mikrofonu starostu obce vystřídali místopředseda Senátu Jiří František Oberfalzer, poslanec Parlamentu ČR Jan Skopeček a starostka sousedního Berouna Soňa Chalupová.
Během sváteční atmosféry za velice příznivého teplého počasí velice pěkně fungovalo občerstvení, o které se postaralo Klubíčko a každý kdo dorazil, byl obdarován trikolórou a vkusnou plackou se symbolem vztyčených dvou prstů ve tvaru písmene „V“. Za zvuků sirén a blikání barevných majáků zinscenovali místní hasiči, oblečeni do oděvů Veřejné bezpečnosti, podobný zátah, jako se udál v roce 1989 v Praze. A tak za zvuků klíčů a volání ´máme holé ruce´, se nakonec jednotka „vzdala“. Poté již zazněla česká státní hymna a všichni účastníci na samotný závěr zhlédli ohňostroj, který akci zakončil.

Zdroj: https://berounsky.denik.cz/zpravy_region/listopadove-udalosti-roku-1989-si-pripomneli-take-na-tetine-20191117.html?fbclid=IwAR2IwsAcooGWYz416T6NHy-240uooP-Y1Y8yWHZ_owfhpadzMbV6NHZ_dTw

You may also like...