Koncert proti strachu s The Tap Tap 11.9.2011

Ilustrační foto: pixabay.com

Právě deset let po útocích na americká dvojčata se Střelecký ostrov v Praze od 9 do 18 hodin promění v zónu beze strachu a bariér. Bezbariérový ostrov se pro vozíčkáře i všechny návštěvníky zpřístupní po jak po vodě (z náplavky mezi Výtoní a Palackého náměstím) tak i výtahem z mostu Legií.

Ze schodů mostu se mohou vozíčkáři stejně jako zdraví lidé spustit na ostrov po lanech. Slaňování, doprava lodí i vstup na celý program jsou pro všechny zdarma. Návštěvníci uvidí ukázky sportovních aktivit lidí s handicapem a mohou si je dokonce i sami vyzkoušet. K dobru přijdou také vepřové hody a další občerstvení.

Od 15 hodin začne koncert The Tap Tap a Xindla X. Svým tradičním repertoárem podpoří kapela handicapovaných studentů diskusi o tom, co vyžaduje větší odvahu – zda zemřít jako mučedník, nebo žít život s handicapem. Diskusi o bezpečí uprostřed Evropy ale také o bezbariérovosti měst a potýkání se s handicapem nabídne program na Střeleckém ostrově, který podpoří také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a senátor Jiří Oberfalzer.

Podpořím činnost tohoto orchestru také účastí na písničce Ředitel autobusu, ve které zosobním ředitele,“ uvedl senátor Jiří Oberfalzer.

You may also like...