Informační pamětní tabule pro Františka Nepila odhalena ve Stradonicích

V sobotu 27.5.2017 v odpoledních hodinách byl slavnostně odhalen informační panel věnovaný spisovateli Františku Nepilovi. Na tuto malou slavnost se sešla celá řada jeho přátel, bývalých spolupracovníků a čtenářů jeho knih, které přivítala starostka Kateřina Zusková.

Byli mezi nimi mimo jiné manželka Zdena Nepilová, dcera Helena Mevaldová, senátor Jiří Oberfalzer, bývalý redaktor Karel Weinlich, zástupce Matice České – sekce Společnosti Národního muzea pan Karel Muchka. Na cyklistické výpravě se zde zastavil i pan profesor Pavel Pafko. V příjemném chládku kaple Sv.Liboria se odehrálo milé vzpomínání, kdy cestu životem Františka Nepila spolu s mnoha osobními vzpomínkami připomněla jeho dcera.

Nezapomenutelné vzpomínky na respekt, jaký si František Nepil získal při tvorbě svých pořadů Dobré a ještě hezčí jitro i dalších, přidal velmi emotivním způsobem jeho kolega v Československém rozhlase pan Karel Weinlich. Příjemnou atmosféru ještě vystupňovala dvojice členů Dismanova dětského rozhlasového souboru, kdy naprosto skvěle, spatra, převyprávěli svou oblíbenou povídku od F. Nepila. Na závěr celé velmi zdařilé akce byl před hřbitovem odhalen pamětní panel.

You may also like...