Místopředseda Senátu Oberfalzer žádá ČNB, aby upozornila veřejnost na problematické smlouvy investičního životního pojištění

„Je nejvyšší čas připustit, že možná miliony klientů pojišťoven čelí možnosti, že jejich pojistné smlouvy životního pojištění jsou neplatné. Potenciálně ohroženy jsou řádově desítky miliard korun spotřebitelů a jedná se o závažnější problém, než byly známé mediální kauzy jako kampeličky či H-Systém. Apeluji na vedení ČNB, aby začalo vážně vnímat množící se rozsudky soudů o neplatnosti těchto pojistných smluv a konečně informovalo spotřebitele o možných důsledcích právních vad pojistných smluv či dokonce jejich možné neplatnosti. Pokud si roky spoříte na důchod a najednou zjistíte, že smlouva fakticky nikdy nevznikla, je to velký problém. ČNB je odpovědná za ochranu spotřebitelů, proto musí konat a na problém spotřebitele upozornit,“ uvedl dnes místopředseda Senátu PČR Jiří Oberfalzer.

Kauza investičního životního pojištění přitom není jen o neplatnosti smluv.

„Považuji za nepřijatelné, aby pojišťovny svým klientům odečítaly náklady, které si nesjednaly, spotřebitelé o nich nevěděli a docházelo tak k neoprávněnému snižování pojistného plnění. Nelze ani připustit, aby ČNB pouze přihlížela diskutabilní snaze největší pojišťovny uzavírat dodatky k problematickým pojistným smlouvám životního pojištění s cílem ochránit pojišťovnu a její zisky na úkor neinformovaných spotřebitelů,“ dodal dnes místopředseda Senátu PČR Jiří Oberfalzer.

You may also like...