Dětská lidová muzika Notičky obdržela od senátora Oberfalzera finanční dar

Senátor Jiří Oberfalzer je již dlouhá léta fandou dětské lidové muziky Notičky z Řevnic. I letos mladým nadaným muzikantům přispěl finančním darem u příležitosti jejich vánočního koncertu 1. 12. v kostele sv. Šimona a Judy, kde se posluchači dočkali bohaté nadílky koled i písní z celoročního repertoáru Notiček.

Notičky jsou soubor z Řevnic u Prahy o pětapadesáti členech ve věku 4-19 let, kteří již dvacet let rozdávají radost nejen v Praze a Poberouní, ale i po celé České republice. Pětkrát se také podívaly na mezinárodní folklorní festivaly do USA, natočily osm CD a za ta dlouhá léta svého působení se představily na nejvýznamnějších pódiích v ČR, k nimž patří i Dvořákova síň pražského Rudolfina nebo například právě kostel sv. Šimona a Judy. V minulosti zde soubor vystoupil s cimbálovou muzikou Harafica, sborem Gospel Limited nebo duem Kaplan-Fiala, dále pak několik let spolupracoval i s cimbálovou muzikou Hradišťan či kapelou The Tap Tap.

Po dvou letech, kdy tu Notičky prezentovaly zhudebněné básně Jaroslava Seiferta ze svého nejnovějšího CD Mamince, uvedly v Kostele sv. Šimona a Judy opět tradičnější program. Byly to koledy ze středních a západních Čech, ale i z Moravy, a samozřejmě nechybělo ani několik oblíbených zahraničních kousků

Dětská lidová muzika Notičky

.

You may also like...