Kolik berou politici v Berouně v dozorčích radách podniků? Nedostávají ani korunu!

oberfalzer-neformální_

Akciová společnost ČEPRO, Vodovody a kanalizace Beroun, SWH Medica CZ, Městská akciová společnost Hořovice či Vodní svět Beroun. V těchto společnostech sedí politici v regionu 

Starosta Berouna Jiří Besser, místostarosta města Tomáš Havel, starosta Hořovic Luboš Čížek nebo senátor Jiří Oberfalzer. Všichni zastávají vysoké politické funkce, ale zároveň také sedí v dozorčích radách nebo jsou členy představenstev.

Dostávají za to nějaké odměny? Na kolik si vlastně přijdou?

Senátor Jiří Oberfalzer je od 23. listopadu roku 2006 členem dozorčí rady akciové společnosti ČEPRO, která vznikla 1. ledna 1994 privatizací bývalého státního podniku Benzina. ČEPRO má základní kapitál 5,6 miliardy korun. Kromě toho je Jiří Oberfalzer například předsedou Společnosti Petra Parléře a předsedou správní rady Nadačního fondu Letorosty, který založil. Všechny funkce, které v těchto společnostech zastává, jsou však bezplatné.

Neberu za to žádné peníze, protože podle zákona nemohu jako veřejný činitel pobírat žádnou odměnu,“ sdělil Jiří Oberfalzer. Starosta Berouna Jiří Besser je členem dozorčí rady Vodního světa Beroun, a. s. se základním kapitálem 87 milionů korun. Tato funkce vznikla 30. dubna roku 2003. Starosta Berouna je také od 1. ledna roku 2002 předsedou dozorčí rady Úpravna vody Želivka, a. s. se základním kapitálem 3,09 miliardy korun.

Stejně jako Jiří Oberfalzer ani berounský starosta nepobírá za tyto funkce žádnou odměnu. „Dozorčí rada Vodního světa Beroun se schází podle potřeby a dozorčí rada Úpravny vody Želivka jednou za měsíc,“ uvedl Jiří Besser. Funkci ve Vodním světě Beroun, a. s. zastává i místostarosta města Tomáš Havel, který je členem představenstva od 10. ledna roku 2005. Tomáš Havel je zároveň od 25. června roku 2004 místopředsedou představenstva Vodovodů a kanalizací Beroun a. s. se základním kapitálem 394 miliony korun. Ani on za tyto funkce nebere žádnou odměnu. Starosta Hořovic Luboš Čížek je od 1. února roku 2007 předsedou dozorčí rady SWH Medica CZ, a. s. se základním kapitálem milion korun. Zároveň od 19. února roku 2007 zastává funkci místopředsedy představenstva Městské akciové společnosti Hořovice, a. s. se základním kapitálem 30,5 milionů korun.

Za žádnou z těchto funkcí neberu ani korunu. Společnost SWH Medica CZ byla založena za účelem privatizace hořovické nemocnice. Vzhledem k tomu, že nevyhrála výběrové řízení, tak momentálně nevykonává žádnou činnost, a tak se dozorčí rada schází velmi sporadicky,“ řekl hořovický starosta Luboš Čížek.

Zdroj: Berounský deník

You may also like...