Novinky a komentáře

Nejlepší sportovci Berounska za rok 2017 převzali ocenění

17.01.2018

Tradiční anketa Sportovec roku vyvrcholila v úterý 16. 1. v berounském KD Plzeňka. Ceny nejúspěšnějším sportovcům předával též senátor Jiří Oberfalzer.

TRILOBIT 2018 opět v Berouně

15.01.2018

V neděli 14. ledna 2018  byly rozdány 31. výroční ceny Českého filmového a televizního svazu, a to opět v KD Plzeňka v Berouně, potřetí za přítomnosti kamer České televize. Vedle oceněných filmových tvůrců a významných hostů, mezi nimiž nechyběl senátor Jiří Oberfalzer, který již tradičně poskytuje na tuto akci sponzorský dar, vystoupili moderátoři Martin Myšička a Vasil Fridrich. Pořadateli cen TRILOBIT 2018 jsou Český filmový a televizní svaz FITES, z.s. a město Beroun, kde se ceny udělovaly letos po osmnácté. Hlavním mediálním partnerem cen TRILOBIT 2018 je Česká televize. Skleněné plastiky vyrábí a poskytuje nižborská sklárna Rückl. Součástí slavnostního udílení byl i tentokrát doprovodný program, a to tradiční Dopoledne s Večerníčkem a projekce favorizovaných snímků v Městském kině Beroun.

Více na http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/hlavni-cenu-trilobit-ma-dokument-meciar-terezy-nvotove/1572915

HASIČI V TLUSTICI OSLAVILI 110 LET TRVÁNÍ

28.06.2017

110. výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů v Tlustici oslavili hasiči, občané, příznivci a hosté v sobotu 24. června. Senátor Jiří Oberfalzer jim k této příležitosti v duchu své tradice přispěl desetitisícovým darem na další činnost a vyjádřil tak i slovně svou trvalou podporu této obětavé činnosti. Ta jim patří tím spíše, když si hasiči vychovávají svůj dorost.

ŽENOU STŘEDOČESKÉHO REGIONU 2017 LÉKAŘKA HEJMOVÁ Z ŘEVNIC

19.06.2017

Slavnostní galavečer uspořádaný dne 9. června 2017 v historických prostorách Senátu byl vyvrcholením letošního ročníku soutěže Žena regionu.
Držitelkou tohoto prestižního ocenění se za Středočeský kraj stala Vladimíra Hejmová, praktická lékařka věnující se akupunktuře a homeopatické léčbě a zakladatelka spolku Náruč, jehož cílem je pomáhat handicapovaným spoluobčanům začlenit se do běžného života. „Jsem velmi potěšen, že nejvíce hlasů v soutěži získala od veřejnosti právě paní doktorka Hejmová z Řevnic, jejíž práce  má nejen široký záběr, ale především hmatatelné výsledky," řekl při slavnostním galavečeru senátor Jiří Oberfalzer, který MUDr. Hejmovou prom letošní ročník nominoval. Vladimíra Hejmová, která obdržela ocenění Žena regionu za Středočeský kraj, je nejen praktická lékařka, navíc s orientací na akupunkturu a homeopatii, ale je také zakladatelkou spolku Náruč, který pomáhá handicapovaným. K původní poradenské a asistenční službě přibyl v roce 2002 při spolku také stacionář v Dobřichovicích a v roce 2007 projekt kavárny Modrý domeček v Řevnicích, kde znevýhodnění občané zastávají pod odborným vedením různé práce. „Z Domečku se mezitím stalo sociální a kulturní centrum, do kterého se lidé rádi vrací na různé akce, výstavy, literární večery nebo například na tradiční maškarní ples Náruče," řekla Vladimíra Hejmová, která v nedávné době iniciovala další projekt sociálního podnikání - prádelnu Zelený ostrov, kde tentokrát našli práci lidé s poruchami sluchu a neslyšící. Vítězka by se chtěla v budoucnu soustředit na tzv. sousedské bydlení, kdy v jednom areálu bydlí mladí, staří i znevýhodnění a vzájemně si pomáhají.
Projekt Žena regionu je věnován ženám, které svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji regionu, v němž žijí. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Proto je cílem této celonárodní soutěže ocenit úsilí těchto výjimečných žen a zviditelnit jejich práci a výsledky.

V KRÁLOVSKÉM PRŮVODU

07.06.2017

Senátor Oberfalzer se jako každý rok i letos podílel na důstojném průběhu Královského průvodu o prvním červnovém víkendu. A tradičně v Dobřichovicích odehrál Noc na Karlštejně, letos jako král cyperský Petr.

Informační pamětní tabule pro F. Nepila odhalena ve Stradonicích

29.05.2017

V sobotu 27.5.2017 v odpoledních hodinách byl slavnostně odhalen informační panel věnovaný spisovateli Františku Nepilovi. Na tuto malou slavnost se sešla celá řada jeho přátel, bývalých spolupracovníků a čtenářů jeho knih, které přivítala starostka Kateřina Zusková. Byli mezi nimi mimo jiné manželka Zdena Nepilová, dcera Helena Mevaldová, senátor Jiří Oberfalzer, bývalý redaktor Karel Weinlich, zástupce Matice České - sekce Společnosti Národního muzea pan Karel Muchka. Na cyklistické výpravě se zde zastavil i pan profesor Pavel Pafko. V příjemném chládku kaple Sv.Liboria se odehrálo milé vzpomínání, kdy cestu životem Františka Nepila spolu s mnoha osobními vzpomínkami připomněla jeho dcera. Nezapomenutelné vzpomínky na respekt, jaký si František Nepil získal při tvorbě svých pořadů Dobré a ještě hezčí jitro i dalších, přidal velmi emotivním způsobem jeho kolega v Československém rozhlase pan Karel Weinlich. Příjemnou atmosféru ještě vystupňovala dvojice členů Dismanova dětského rozhlasového souboru, kdy naprosto skvěle, spatra, převyprávěli svou oblíbenou povídku od F. Nepila. Na závěr celé velmi zdařilé akce byl před hřbitovem odhalen pamětní panel.

http://www.obecnizbor.cz/fotogalerie02.php

« Červen »
po út st čt so ne
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Podrobný výpis akcí