Nadační fond Letorosty

 

O nadačním fondu

Nadační fond LETOROSTY založil senátor Jiří Oberfalzer v roce 2004.

Jeho posláním je podpora spolkové činnosti, obecně prospěšných institucí, uchovávání místních tradic a péče o památky, podpora sportovních, kulturních a společenských podniků.

Hlavní myšlenkou nadačního fondu LETOROSTY je pomáhat aktivním a obětavým lidem, kteří se v místních podmínkách především regionu Praha západ, Berounska a Hořovicka o zlepšení kvality našeho života v obci.

Nadační fond LETOROSTY podpořil již na 150 subjektů a jejich konkrétních akcí, ale i dlouhodobých projektů. Podpora ve formě malých grantů směřuje charitativním organizacím, které působí v oblasti sociální a zdravotní pomoci, nejrůznějším spolkům, kulturním sdružením a dílčím kulturním a společenským podnikům, dobrovolným hasičům, sportovním nebo zájmovým organizacím.

V roce 2005 založil nadační fond LETOROSTY pod patronací senátora Jiřího Oberfalzera hudební festival Berounské LETOROSTY. Akce je kulturním podnikem pro širokou hudbymilovnou veřejnost, který má navíc charitativní povahu. Festival je zajištěn především sponzory, kteří jsou vybráni přednostně z této oblasti. Nadace v rámci akce předává finanční dary vybraným charitativním organizacím především z regionu.

 

Slovo zakladatele Jiřího Oberfalzera

Proč existuje Nadační fond Letorosty

Když jsem před více než dvěma lety uvažoval, jak bych mohl nad rámec své politické funkce pomáhat našemu regionu, rozhodl jsem se, že nejlepší formou pomoci je podpora aktivních a obětavých lidí, kteří v regionu působí, podpora veřejně prospěšných organizací a spolků, díky jejichž práci je náš osobní život, ale i život v obci pestřejší a kvalitnější.

Založil jsem za tím účelem nadační fond Letorosty, který má za sebou již deset let užitečné práce. Z fondu bylo podpořeno velké množství konkrétních akcí, ale i dlouhodobých projektů. Naše podpora směřuje charitativním organizacím, které působí v oblasti sociální a zdravotní pomoci, dobrovolným hasičům, kulturním sdružením a dílčím kulturním a společenským podnikům a nejrůznějším spolkům našeho regionu, zejména těm, které pečují o udržování tradic.

Jiří Oberfalzer, senátor PČR za okresy Beroun a Praha západ a zakladatel nadačního fondu Letorosty

 

CENA Ď

V kategorii Nadace a charitativní organizace byla senátoru Jiřímu Oberfalzerovi při slavnostním ceremoniálu v Národním divadle 24. června 2016 udělena Cena Ď za podporu nadačního fondu Letorosty, jehož je zakladatelem a předsedou správní rady. Pořadatelé této české ceny určené mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR rozhodnutím hodnotitelského kolegia ocenili jeho činnost zejména za tento přínos: Prostřednictvím nadačního fondu Letorosty se panu Oberfalzerovi od roku 2004 mj. cestou finanční podpory podařilo díky vytrvalé práci rozdat prostředky ve výši kolem 16 milionů korun neziskovým organizacím především (ale nejen) v berounském regionu a na Praze-západ na podporu činnosti a k financování různých projektů, a to často opakovaně, např. organizacím Lomikámen, Klub Klubíčko Beroun, OS Náruč Řevnice, Klub Zvonek Králův Dvůr, Farní charita Beroun, Dobromysl o. p. s., MC Slunečnice Beroun a mnoha dalším. Dlouhodobě či jednorázově pomáhá a podporuje také například organizace tělesně postižených, sbory dobrovolných hasičů, baráčníky, spolky chovatelů, rodinná centra, domovy důchodců, kluby seniorů, žákovský fotbal v Hořovicích a mnozí další organizátory sportovních a kulturních akcí. Mnoha desítkami tisíc korun podpořil opakovaně též FITES v souvislosti s udělováním cen Trilobit v Berouně. Na podporu činnosti sborů dobrovolných hasičů věnoval bezmála 1, 5 milionu korun. Od roku 2005 se konají každoročně Berounské Letorosty, jichž je pan Oberfalzer zakladatelem. Tato akce každý rok přiláká několik tisíc diváků. Dalšími podpořenými akcemi jsou například Staročeské máje, adventní koncerty, různá hudební vystoupení, jízda historického vláčku a další. Dále se pan Oberfalzer podílí na financování různých kulturních publikací, jako jsou například Vraní skála, Proměny a příběhy Hořovic, Řevnice na starých pohlednicích, Talich a ti druzí. Jím podpořené a organizované akce mají značný kulturní, společenský a osvětový dopad. Pomáhají zachovávat místní tradice a oslovují různé generační skupiny. Je úctyhodné, že se pan Jiří Oberfalzer věnuje opravdu pomoci ve „svém“ regionu. Díky němu se podařilo posunout dopředu mnoho projektů, pomoci uskutečnit a naplnit vize různých skupin lidí, kteří by se bez podpory jen těžko domohli výsledků.

 

Kontakt

Korespondenční adresa:

Senát PČR - Jiří Oberfalzer

Valdštejnské nám. 17/4, 118 01 Praha 1

tel.: 257 07 5107, fax: 257 53 4493

e-mail: oberfalzerj@senat.cz

Asistentka:

Marta El Bournová

mobil: 724 085 334

e-mail: marta.elb@seznam.cz

Kancelář v obvodu

nám. Marie Poštové 854

266 01 Beroun

tel./fax: 311 600 215

Úřední hodiny (Beroun):

pondělí: 9 - 13 a 14 - 16 h

Schůzku je možno domluvit i v jiných dnech resp. časech. Pro sjednání termínu volejte pí. El Bournovou - 724 085 334

 

« Červen »
po út st čt so ne
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Podrobný výpis akcí