Dopisy z volebního obvodu

BLAHOPŘÁNÍ KE ZNOVUZVOLENÍ SENÁTOREM

24.10.2016

DĚKUJI MNOHOKRÁT VŠEM ZA BLAHOPŘÁNÍ KE ZNOVUZVOLENÍ SENÁTOREM. ZA VŠECHNY UVÁDÍM JEDNO VEMI MILÉ. DÍKY.

PAMĚTNÍ LISTINA SDH ŘEVNICE

09.05.2016

U příležitosti 120. výročí založení SDH Řevnice daroval senátor Jiří Oberfalzer spolku dar v hodnotě 10 000 Kč na další rozvoj činnosti.

Oslavy 120. výročí založení SDH v Záluží

24.06.2015

Již mnoho týdnů před dnem oslav, který připadl na sobotu 20. června 2015, se zálužští hasiči a Obecní úřad Záluží na tuto akci připravovali.

Rušný den začal vítáním hostů v nově opravené hasičské zbrojnici, která jim nabídla pohled do historie na fotografiích, dokumentech a trofejích. Následně se v klubu U Procházků konala slavnostní schůze, které se zúčastnili delegáti sousedních hasičských sborů. Schůzi vedl starosta Hasičů pan František Lukeš. Čestnými hosty byli plukovník Milan Novák – ředitel ÚO HZS Beroun a pan Josef Štětka starosta Okresního Sdružení Hasičů a zároveň starosta SDH Malé Přílepy. Z jejich rukou pak obdrželi nejzasloužilejší zálužští hasiči ocenění. Řád sv. Floriana si za dlouholetou práci převzal pan Jan Matějka. Čestné uznání ústředí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska si převzali Jiří Hatina, Jaroslav Hatina st., Pavel Huml a František Altman. Medaile svatého Floriana si připnuli pan Miroslav Pátek a Jiří Vyštejn st. Všichni jmenovaní, ale i mnoho dalších přispívá k rozvoji hasičské tradice v obci Záluží. Za jejich aktivní práci jim obce Záluží o této příležitosti předala vyšívaný prapor, jako další ze symbolů jejich vážnosti a nepostradatelnosti pro veřejný život obce. SDH Záluží také obdržela čestné uznání ÚO SHČMS.

Na slavnostní schůzi zazněla nejen slova z historie SDH Záluží i hasičů obecně, ale především zdravice spřátelených hasičských sdružení jako byl Drozdov, Tlustice Cerhovice, Osek, Komárov a Malé Přílepy

Oslavy pokračovaly dále slavnostním průvodem k pomníku padlých, kde byla držena čestná stráž a nový prapor hasičů byl obřadně vysvěcen.

Mezitím do Záluží najížděla hasičská auta z blízkého i vzdálenější okolí, aby dovezla děti z Tlustice, Komárova, Chaloupek, Žebráku. Mladí hasiči se již po patnáct sešli k soutěži v požárním sportu Pohár vítězů. I v letošním roce bylo vše připraveno a mezi soutěžícími se našli i předškoláci. Vytrvalost dětem nechyběla a s úsměvem překonaly i menší kolize. Mezi nejlepší týmu patřily týmy Chaloupek, (ti měli i absolutně nejlepší čas). V kategorii starších zvítězili domácí, kteří získali první a druhé místo, třetí byly opět Chaloupky.

Dalším význam hostem odpoledne byl pan senátor Jiří Oberfalzer, který SDH Záluží předal šek v hodnotě 10.000 Kč z nadačního fondu Letorosty, jehož je zakladatelem. Letorosty se zaměřují na charitativní organizace, dobrovolné hasiče, kulturní sdružení a akce.

Tento počin je více než záslužný, jelikož bez podpory těchto nadšenců se ztratí tradiční tvář venkova.

„Dobrovolné hasiče podporuji už více než deset let. Za tu dobu jsem jim rozdal přes půl milionu korun na takovýchto drobných darech,“ uvedl senátor Oberfalzer.

Pan senátor pohovořil s mnoha účastníky, zajímal se o naše a projekty a dokázal i přispět radou, jak dále naše aktivity rozvíjet.

Odpolední program pak dále divákům Poháru nabídl kuriózní zásah hašení koňskou stříkačkou, kterou pažemi rozhýbali naši hasiči v historických kostýmech. Odpoledně uzavřelo klání „požárního útoku Starých gard“, které vždycky přiláká mnoho obdivovatelů. Poutavé nejsou ani tak sportovní výkony, ale především vzájemná podpora, dobrá nálada a hecování. Podmínkou účasti v tomto klání je věk nad 40 let a chuť si zasoutěžit a být fér. Letos zaslouženě zvítězili zálužští borci, v těsném závěsu družstva z Drozdova, třetí místo pak obsadil tým AMK Hořovice. Celé odpoledne moderoval a hudebně dokresloval pan Karel Hasman.

Děkujeme všem, kteří přispěli k organizaci tak krásného odpoledne, jež kazilo snad jen proměnlivé počasí. Pokud se Vám u nás líbilo nebo jste u nás ještě nebyli. Zveme Vás do Záluží znovu 1. srpna 2015 na 4. ročník Poháru Starosty obce Záluží.

Ludmila Mottlová, místostarostka obce Záluží

Dárky z festivalu aneb poděkování organizace Dobromysl

22.09.2014

Festival Letorosty, na který se každoročně těší tisíce fanoušků fajn muziky, je spojen každý rok také s charitativní činností. Naše organizace Dobromysl o. p. s. obdržela letos na festivalu z rukou pana senátora Jiřího Oberfalzera šek na 20.000 Kč.
Chtěli bychom moc poděkovat nejen za tento milý dárek, ale za všechny ty, kterým pan senátor dělá radost. Díky jeho práci se podařilo udělat mnoho dobrých věcí tam, kde by k tomu jinak nebyly prostředky, podmínky. Finance, které jsme obdrželi, použijeme na úhradu splátek nového bezbariérového vozu, který používáme na dopravu klientů se zdravotním postižením. Může se to zdát jako samozřejmá věc, ale někteří naši klienti by se bez této možnosti ze svých domovů velice těžko dostali za hranice obce, v které žijí. Díky panu senátorovi se podařilo zaplatit další kousek takového „zázraku“, kterým bezbariérový vůz pro některé z nás určitě je.
Štědře rozdávat, rozdávat s úsměvem a nakonec rozdávat skromně a radostně je veliké umění. Bylo by pěkné, kdybychom to dokázali všichni. Ale naštěstí ještě je čas se sebou něco dělat.
Díky moc.

Bc. Alžběta Pondělíčková, ředitelka organizace

« Květen »
po út st čt so ne
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Podrobný výpis akcí