Dopisy z volebního obvodu

PODĚKOVÁNÍ ZA POMOC - DĚTSKÉ CENTRUM V ŽEBRÁKU

18.05.2017

Vážený pane senátore,

vedení Dětského centra v Žebráku Vám velmi děkuje za podporu naší žádosti o přijetí naší pracovnice do kurzu „Asistent pedagoga“ Vaše podpora v našem problému měla odezvu ještě v tomto kurzu, tj. teď v květnu 2017 místo v říjnu. Pomohl jste nám vyřešit potřebu kvalifikace pracovnice a možnost práce s dětmi ze znevýhodněného prostředí. Vždy, kdykoli jsme potřebovali, stál jste při nás. Děkujeme Vám za Váš přístup k problémům okresu.

Za vedení DC Nová Milena organizační pracovník DC

OCENĚNÍ PRÁCE NA NOVELE ZÁKONA O STÁTNÍ SLUŽBĚ

15.05.2017


Vážený pane senátore,
dovolte mi v souvislosti se schválením novely zákona o státní službě Senátem Parlamentu České republiky dne 19. 4. 2017 Vám velmi poděkovat za Váš mimořádný osobní přínos pro zdárný průběh celého legislativního procesu spojeného s předmětnou právní normou. Od počátku Vašeho vlastního iniciačního návrhu, přes jeho projednávání ve výborech obou komor Parlamentu, včetně vysoce přínosného zapojení do projednávání dalších pozměňovacích návrhů až po konečné schválení novely zákona jste prokazoval hluboký zájem na zlepšení právního rámce pro výkon státní služby v České republice.
Hluboce si vážím Vašeho osobního příspěvku k potřebným změnám reagujícím na dosavadní zkušenosti s aplikací zákona o státní službě v praxi státní správy. Vámi iniciovaný a následně schválený návrh výrazně napomůže personální stabilizaci zejména v úřadech státní správy, tolik důležitých pro občany a podnikatele, jako jsou například katastrální úřady nebo úřady České správy sociálního zabezpečení.

RNDr. Josef Postránecký
náměstek ministra vnitra
pro státní službu

KLÍČEK DĚKUJE SENÁTORU OBERFALZEROVI ZA PODPORU

24.04.2017

 

Vážený pane senátore,
přejeme Vám všechno nejlepší k Vašemu dnešnímu svátku a připojujeme velké poděkování za Vaši podporu ve věci naší petice za záchranu svépomocné rodičovské ubytovny v motolské nemocnici.
Velmi si vážíme Vašeho jasného postoje a Vaší podpory. Věřte, že Vaše slova, pronesená ve čtvrtek v Senátu při projednávání naší petice, pro nás byla jako balzám…. Doufáme, že nám jednoznačná podpora v podobě přijatého Usnesení Senátu pomůže posunout se dál.
Celé projednávání naší petice v uplynulých měsících pro nás představovalo první velkou zkušenost se světem politiky “na vlastní kůži” - a bylo to pro nás mnohdy velmi skličující vidět, jakou sílu může mít strach nebo neochota říkat nahlas něco, co může přinést něčí nelibost nebo konflikt s vlivným mužem.
Nikdy jsme nevyvolávali konflikty a situace, do které jsme se dostali vlivem útoků motolského vedení, je nám nanejvýš nepříjemná: musíme se ale bránit…

Ještě jednou Vám děkujeme za pevný postoj a jasnou řeč - kéž by takových rovných a nebojácných mužů bylo kolem nás více, hned by se nám v naší zemi lépe dýchalo a žilo!
Ať se Vám dobře daří, budeme rádi dál v kontaktu!
Za Nadační fond Klíček
Markéta Královcová,
www.klicek.org<http://www.klicek.org>

PODĚKOVÁNÍ SENÁTOROVI ZA INICIATIVU PRO STÁTNÍ ZAMĚSTNANCE

27.02.2017

PODĚKOVÁNÍ SENÁTORU J. OBERFALZEROVI OD NĚKTERÝCH ZAMĚSTNANCŮ STÁTNÍCH ÚŘADŮ V SOUVISLOSTI S INICIOVÁNÍM NOVELY ZÁKONA O STÁTNÍ SLUŽBĚ

Poslanecká sněmovna schválila senátní novelu zákona o státní službě ve znění vlastních pozměňovacích návrhů. Původní senátní novela měla dát referentům bez maturity šanci doplnit si vzdělání v příštích pěti letech, jinak by podle stávajícího znění zákona museli skončit k 30. 6. letošního roku. V průběhu projednávání ve sněmovně byl návrh na základě iniciativy předkladatele senátního návrhu senátora Jiřího Obefalzera doplněn tak, že referenti státních úřadů si nebudou muset dodělávat maturitu, aby se stali státními zaměstnanci ve služebním poměru, pokud splňují kritérium 50 let věku a nejméně 20leté praxe ve státní správě. Je tak oceněna dlouholetá praxe úředníků a zároveň je zažehnáno nebezpečí, že by státní správa přišla k výše uvedenému datu naráz o stovky zkušených referentů, z nichž někteří by byli nuceni odejít jen několik let před důchodem. Návrh bude projednán v průběhu dubna v Senátu.

„Dobrý den, děkuji za zprávu a chci touto cestou poděkovat panu senátorovi za vynaložené úsilí.“

Iva Pavelková

„Děkuji panu Oberfalzerovi za obrovskou pomoc a boj za nás a pevné nervy. Přeji mu mnoho zdraví, štěstí a pohody. Vám (asistentce) také a děkuji za Vaši skvělou spolupráci a ochotu.

Obrovský dík, s přáním hezkého dne.“

Jílková Zdena, KP Louny

« Duben »
po út st čt so ne
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Podrobný výpis akcí